سخن هفته
جهان وطن من است،
            و همۀ بشریت قبیلۀ من.

                      (جبران خلیل جبران)
سؤالات متداول
  • این مدرسه چند کلاس دارد؟
- این مجموعه در واقع 3 مدرسۀ یک کلاسه است. دبستان پسرانه مبین در سال تحصیلی جاری یک کلاس 27 نفری و دبیرستان مبین (دورۀ اول) نیز یک کلاس 20 نفری در پایۀ هشتم دارد. دبیرستان دخترانه متین امسال دارای یک کلاس 15 نفری در پایه دوم متوسطه (ریاضی) است. در مجموع 62 دانش آموز.
 
  • چرا این مدارس در تمامی پایه ها کلاس ندارد؟
- اولاً این مدارس وابسته به موسسه خیریه نورمبین هستند و برای توسعۀ فضا ها و کلاس های خود محدودیت مالی دارد.
- ثانیاً کیفیت کار را از کمیت کار مهم تر می دانیم و لذا سعی می کنیم زمانی کمیت را افزایش دهیم که قادر به حفظ کیفیت کار نیز باشیم.
 
  • شهریه سالانه دانش آموزان چقدر است؟
- از آنجائيكه این مدارس که تحت پوشش موسسه خیریه نورمبین فعالیت می کنند و هیچ دریافتی از دانش آموزان به عنوان شهریه ندارند.
 
  • هزینه های مدارس از کجا تامین می شود؟
- از کمکهای مالی خیرین و نیکوکاران علاقمند به فعالیت های فرهنگی و آموزشی.   ضمن اینکه این موسسه هیچ دریافتی از سازمان ها یا ادارت دولتی برای فعالیت های آموزشی خود ندارد.

  • هزینه های مراکز نگهداری ایتام چگونه تأمین می شود؟
- از کمک های افراد خیر و نوع دوست. تنها بخش کوچکی (کمتر از یک چهارم) هزینه های مراکز ایتام توسط سازمان بهزیستی تأمین میگردد.
 
  • مدیران موسسه چقدر حقوق می گیرند؟
- مدیران مدارس و برخی از کارکنان این مجموعه هیچ دریافتی ندارند و دواطلبانه فعالیت می نمایند.
 
  • آیا این مدارس از معیارهای وزارت آموزش و پرورش تبعیت می کند؟
- بله، این مدارس به عنوان مدارس غیر انتفاعی (غیر دولتی ) از سوی ادارۀ آموزش و پرورش بسطام شناخته شده اند و تابع قوانین و مقررات جاری وزارت آموزش و پرورش هستند.
 
  • چرا شهر بسطام برای پایه گذاری این مدارس انتخاب شده است؟
- این طرح نیازمند فضاهای وسیع و تا حدودی بکر و طبیعی بود. با توجه به محدودیت های شهر تهران و قیمت بسیار بالای زمین امکان ایجاد این مدارس در تهران وجود نداشت. به دنبال جایی بودیم که ضمن داشتن فاصله ای نه چندان دور از تهران ، شرایط جغرافیایی، اجتماعی و طبیعی متعادلی داشته باشد. یکی از گزینه ها شهر شاهرود بود. بسطام با توجه به نزدیکی به شاهرود و طبیعی تر بودن فضاها و ارزان تر بودن زمین قرعه را از شاهرود ربود.
 
طراحی وب سایت © آبادیس